Wstecz

Warto zwiedzić
Szlaki turystyczne:

Szlak im. Jana Frankowskiego - Jego długość wynosi zaledwie 6 km. Szlak jest oznakowany kolorem zielonym. Zaczyna się przy latarni Morskiej. Prowadzi dalej na południe przez ulice Towarową i Spacerową. Za kolejowym przejściem biegnie w prawo ul. Solną, a następnie wzdłuż brzegów Parsęty. Schodzi na Bulwar im. Marynarzy Okrętów Pogranicza i ulicą Rzeczną prowadzi do Muzeum Oręża Polskiego przy ul. E.Gierczak. Stąd do ratusza. Dalej biegnie przez Nową Bramę, ulicami Kamienną, Bogusława X i Krzywoustego, w kierunku Białogardu. Tam łączy się ze szlakiem Solnym i prowadzi aż do Budzistowa. Szlak kończy się przy zabytkowym kościółku z XIII wieku.

Szlak wodny - kajakowy wzdłuż Parsęty. Ma początek w Starym Chwalimiu na Pojezierzu Drawskim i prowadzi do Kołobrzegu. Szlak ten ma swoje odgałęzienie na rzekę Radew. Szczegółowe informacje można uzyskać w oddziale PTTK przy ul. Zwycięzców w Kołobrzegu.

Szlak lądowy - czerwony, nazywany Szlakiem Solnym, prowadzący z Kołobrzegu do Czaplinka. Szlak ten przebiega linią dawnego traktu handlowego, którym kupcy wozili z Kołobrzegu do Wielkopolski i dalej na południe Europy sól warzoną. Zaczyna się przy Baszcie Prochowej, dalej biegnie ul. Dubois, Słowińców, Koszalińską do Budzistowa i dalej w kierunku południowym. W gminie Dygowo prowadzi on przez Wrzosowo, Kłopotowo, wzdłuż Parsęty na północ od Włościborza, Bardów, Czernina, Bogucina. Szczegółowe informacje można uzyskać w oddziale PTTK przy ul. Zwycięzców w Kołobrzegu.

Inne ciekawe obiekty:

Hortulus Hortulus (Dobrzyca) - Wycieczka do stylowych ogrodów. Duża kolekcja roślin dla koneserów i hobbystów. Podczas wycieczki zwiedzamy tereny ogrodu botanicznego wraz z przewodnikiem. Na powierzchni 4 ha znajdują się ogrody: japoński, kamienny, skalny, ziołowy, wrzosowy, francuski, alpinarium oraz rosarium.
Szczegóły na stronie internetowej http://www.hortulus.com.pl/

Dziki zachód Wioska indiańska (Zieleniewo gm. Kołobrzeg) - Zabawa dla całej rodziny, to trzy godziny atrakcyjnego programu i wspaniałej przygody na dzikim zachodzie. W programie m.in. zwiedzanie stadniny koni, mini ZOO, przejażdżki konne, bryczka, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, dziki zachód show - pokazy z udziałem koni. Ponadto przejażdżki na wielbłądzie, rodeo, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw dla dzieci i dorosłych oraz wiele innych atrakcji.
Szczegóły na stronie internetowej http://www.dzikizachod.com.pl/